Kapat

Biberiye Yağının Faydaları Nelerdir? Modanzi Bitkisel Tedavi

Biberiye Yağının Faydaları Nelerdir? Modanzi Bitkisel Tedavi

Biberiye Yağının Faydaları Nelerdir? Modanzi Bitkisel Tedavi 

Herkese merhabalar. Bugün biberiye yağı hakkında konuşacağız. Biberiye yağının nelere iyi geldiği, özellikle saç bakım hakkında ne gibi özellikleri olduğu, saçlara ne gibi etkisi olduğu hakkında konuşacağız.

Biberiye yağı eskiden; çok uzun yıllar öncesinde saç uzatmak için ve saç dökülmesini önlemek için kullanılan bir bitkisel yağdır. Saçların daha hızlı uzaması için; ayrıca saç dökülmesi ve kelliği de engellemek için rahatlıkla kullanılabilir. Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerde özellikle biberiye yağından yapılan saç bakımı çok etkilidir. Biberiye yağı tavsiye edilen bir saç bakım yağıdır. 

Biberiye yağı hücre bölünmesini uyarıyor. Saç köklerini canlandırıyor ve saçın normal döngüsünden daha kısa sürede uzamasını sağlıyor. Ayrıca saç köklerini de besleyerek, güçlendirerek saçların dökülmesini azaltıyor. 

Biberiye yağını kullanırken zeytinyağı gibi yağlarla seyreltmek gerekiyor. Çünkü biberiye yağı yoğun bir yağ. Seyreltmek için içine adaçayı yağı, limon yağı gibi diğer yağlardan ekleyerek kullanabilirsiniz. Ayrıca şampuanınızın içine ve saç nemlendiricinizin içine ekleyerek de biberiye yağını kullanabilirsiniz. 

Biberiye Yağının Faydaları Nelerdir? Modanzi Bitkisel Tedavi

Biberiye yağıyla ilgili bazı uyarılar var. Bunları sizlerle paylaşalım. Hamileler, emzirme dönemindeki kadınlar, epilepsi hastaları, tansiyon hastaları biberiye yağı kullanımı konusunda uyarılıyor. Eğer bu şekilde bir durumunuz varsa biberiye yağı kullanmayı erteleyebilir ya da çok az miktarda kullanabilirsiniz. 

Saç dökülmesine karşı biberiye yağıyla hazırlanan bir maske tarifini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Biberiye yağı içerisine argan yağı, badem yağı, mango yağı ve jojoba yağını karıştırıp saçlarınıza haftada iki kez sürün. Sürdükten sonra 30 dakika bekletip, sonrasında ılık su ve her zamanki kullandığınız şampuanınız ile durulayın. Bu karışım saçların dökülmesini önleyecek ve daha hızlı uzamasını sağlayacaktır. 

Tekrar görüşmek üzere, hoşçakalın.

Bu video, youtube.com/modanzi adresindeki modanzi youtube kanalında yer alan videomuzun anlatımıdır. Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın.

 

Biberiye Yağının Faydaları Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar