Kapat

Soğanlı Saç Uzatma Maskesi Tarifi | Modanzi Saç Uzatma Yöntemleri 1

Soğanlı Saç Uzatma Maskesi Tarifi | Modanzi Saç Uzatma Yöntemleri 1

Soğanlı Saç Uzatma Maskesi Tarifi | Modanzi Saç Uzatma Yöntemleri 1

Tekrardan merhaba modanzi severler. Bugün, bu aralar adını sıkça duyduğunuz soğan küründen bahsetmek istiyorum sizlere. Yine saç uzatmak için çok ama çok etkili bir tarif olduğuna sizlere garanti verebilirim.

Bu kür için gerekli malzemelerimiz, evinizde her zaman bulabildiğiniz malzemelerle yapacaksınız. Zaten çok bir şey yok. Sadece eğer soğanlarınız orta büyüklükte ise 1 tane soğan olabilir. Benimkisi biraz küçük olduğu için ben 2 adet soğan kullanıyorum ve 1 diş sarımsak.

Geçelim kürümüzün hazırlanışına.

Bunun için ilk önce soğanımızı, şöyle soğanımızı soyuyoruz. Soğanı rendelemiyoruz. Mesela şöyle dörde bölebilirsiniz. Yine aynı şekilde diğer soğanı da rendelemiyoruz, sadece birkaç parçaya bölüp tencereye atıyorsunuz.

 Özellikle bu soğan küründe genellikle gelebilecek soruları tahmin ediyorum. Saçlarımız kokmaz mı? Hayır saçlarınız kesinlikle korkmuyor. Saçlarınızı temizledikten sonra bu kürü uyguluyorsunuz, sonra da bir iki saat kadar bekletebilirseniz; işte 2 saat kadar bekletip saçlarınızı yıkayın. Bir kere şampuanlamanız yeterli. 1 diş de sarımsak. Bir kere şampuanlamanız yeterli olacaktır.

Saçlarınızın uzunluğuna göre aslında malzemeleri ayarlarsanız daha iyi olur. Ben 2 su bardağı su kullanıyorum. Saçlarınız daha kısaysa eğer 1 su bardağı su kullanabilirsiniz. Ya da daha uzunsa bunun sayısını artırabilirsiniz. Soğan ve sarımsağı da aynı şekilde. Fakat sarımsağı çok fazla koymuyoruz. Sarımsak belki koku yapabilir diye; ama 1 tane koyunca koku yapmıyor. Daha fazla koyduğunuzda belki daha rahatsız edici bir koku olabilir.

Bu şekilde kaynamaya başlayacak şimdi. Bir on dakika kadar kaynayıp, suyunu ikisi de salıncaya kadar bekleyeceğiz. Kaynadıktan sonra saçlarımıza ılık bir şekildeyken sürüp.

Evet gördüğünüz gibi soğanın ve sarımsağın suyu çıkana kadar kaynattık. Yaklaşık bir on dakika kadar oldu. İzlemek istemezsiniz diye tabii ki oralarını kestim videonun. Şimdi altını kapatıyorum. Evet şöyle kürümüz hazır halde artık. Bunu süzüp suyu çıkaracağız. Süzüyorum. Evet, kürümüz hazır halde.

Bu kürü saçlarınızı yıkadıktan sonra temiz bir halde uygularsanız eğer daha da etkili olacağına inanıyorum. Genelde soğan, sarımsak kokusu kalmıyor benim denediğime göre. Bende hiç olmadı ama eğer çok da hassassanız soğan kokusuna; hani ağızdaki gibi bir koku olmuyor ama saçınıza da eğer hassasanız, kötü bir koku hissediyorsanız eğer parfüm sıkabilirsiniz saçlarınıza; birkaç tane, ama kokmuyor. Yani piştiğinden de olabilir. O şekilde, kokmuyor yani saçlar. Çok fazla rahatsız edici bir kokusu yok. Bu şekilde kürümüz hazır. Ama ılık bir şekildeyken kürü sürüyorsunuz. Ilık bir hale geldikten sonra, bekletip ılıdıktan sonra saçlarınıza sürüyorsunuz. Birkaç saat bekletin. Bunu haftada iki kere yaparsanız eğer saçlarınızda daha çok uzama kaydedebilirsiniz.

Bu şekilde. Beni dinlediğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.

(Modanzi editörü Rüya’nın videosundan metne aktarılmıştır. Daha fazlası için www.youtube.com/modanzi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.