Kapat

Sivilce Lekelerine Karşı Killi Maske Tarifi | Modanzi Cilt Bakım Maskeleri

Sivilce Lekelerine Karşı Killi Maske Tarifi | Modanzi Cilt Bakım Maskeleri

Sivilce Lekelerine Karşı Killi Maske Tarifi | Modanzi Cilt Bakım Maskeleri

Merhabalar. Bugün hep birlikte sivilce lekelerine karşı bir maske uygulaması yapacağız. 

Biliyorsunuz sivilceler oluştuktan bir süre sonra cildimizde leke bırakıyor. Bu lekeler de cildimizin kötü görünmesine neden oluyor. İşte sivilcelerin cildimizde bıraktığı bu lekelere karşı gayet etkili olan doğal bir cilt maskesi tarifi vereceğiz. Bu maske inşallah hepimize şifa olur.

 

Sivilce lekelerine karşı kil maskesi için gerekli malzemeler:

Hazırlayacağımız bu killi maskede mısır unut, yeşil kil, gül suyu ve bir miktar su kullanacağız. Tarifimizde yeşil kil var ancak tercihe göre beyaz kil de kullanılabilir.

Sivilce Lekelerine Karşı Killi Maske Tarifi | Modanzi Cilt Bakım Maskeleri

Killi cilt lekesi maskesini nasıl hazırlıyoruz?

1 tatlı kaşığı kadar mısır ununu kaba döküyoruz. Daha sonra 1 tatlı kaşığı kadar kili de kaba ekliyoruz. Mısır unu ve kili karıştırıyoruz. Bu karışımın içine 1 tatlı kaşığı gül suyu ekliyoruz ve karıştırıyoruz. Hazırladığımız bu karışım sert olduğu için cilde sürülebilecek kıvama gelmesi için azar azar su ekliyoruz. Killi sivilce lekesi maskesi bu şekilde hazırlanıyor. Hazırlayacağınız maskenin miktarını bu oranlara göre artırabilirsiniz. Mesela malzemeleri iki ölçü kullanırsanız daha fazla maske hazırlamış olursunuz.

 

Sivilce lekelerine faydalı killi maske yi cilde nasıl uygulayacağız? 

Hazırladığımız bu maske aslında bir kil maskesi. Kil maskesi hazırlayan ve kullanan kadınlar (ve erkekler) kil maskelerinin uygulanışını bilir. Hazırladığımız kil maskesinden bir miktar alıyoruz ve cildimize sürüyoruz. Yaklaşık 10 dakika maskenin kurumasını bekliyoruz. Eğer 10 dakikada kurumazsa biraz daha bekleyebilirsiniz. Kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayarak maskeyi temizleyebilirsiniz. 

 

Bu içerik modanzi youtube kanalında yayınlanan “Sivilce Lekelerine Karşı Killi Maske Tarifi | Modanzi Cilt Bakımı” videosunun anlatımıdır. Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Modanzi Youtube kanalına abone olmayı unutmayalım 🙂

 

Sivilce Lekelerine Karşı Killi Maske Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar