Kapat

Sarımsaklı Zeytinyağlı Saç Uzatma Maskesi – Saç Uzatma Yöntemleri

Sarımsaklı Zeytinyağlı Saç Uzatma Maskesi - Saç Uzatma Yöntemleri

Sarımsaklı Zeytinyağlı Saç Uzatma Maskesi – Saç Uzatma Yöntemleri 

Merhaba arkadaşlar. Modanzi’ye hoş geldiniz. Bugün, saçları daha hızlı uzatmak için bir yağ tarifi vereceğim sizlere. Bu saç maskesi tarifi ile saçlarınızın daha sağlıklı ve daha canlı görünmesini sağlayacaksınız. Aynı zamanda saçlarınızın uzama hızını da artıracaksınız. 

Videoların yorum kısmında “saç uzatma maskelerini sen kullandın mı, saçlarını ne kadar uzattın, ne kadar sürede saçların ne kadar uzadı” gibi sorular geliyor. Bunlar benim dönem dönem kullanmış olduğum maske tarifleri. Bir dönem birini kullandım, bir dönem birkaç tanesini bir arada kullandım. Fakat bir haftada 3 cm uzadı, ayda 3 cm uzadı, iki ayda 6 cm uzadı gibi bir şey diyemem. Saç uzama hızınız genetik olabilir. Saçınıza yaptığınız bakımlar saç uzama hızınızı artırabilir. Ya da tersine sürekli saç düzleştirici kullanmak gibi saçları yıpratacak, ısıl işlemler uygularsanız saçların kırılabilir, dökülebilir, uzama hızı yavaşlayabilir. Saçlarınız kırık olduğu için daha yavaş uzayacaktır. Bu nedenle saç uzama hızını hiç ölçmedim. Ancak yaptığım saç bakım maskeleri saç uzama hızını artırmıştır. Gelelim maskenin hazırlanışına.

Sarımsaklı Zeytinyağlı Saç Uzatma Maskesini Nasıl Hazırlayacağız?

Maske tarifinin hazırlanması çok kolay ancak kullanacağınız zeytinyağının hakiki doğal zeytinyağı olması çok önemli. Bulabiliyorsanız Aydın zeytinyağını tercih edebilirsiniz. 

Bir kavanozun içerisine bir küçük çay bardağı zeytinyağını döküyoruz. Daha sonra dört diş sarımsağı içine ince ince doğruyoruz. Eğer sarımsaklar küçükse 5-6 diş sarımsak doğrayabilirsiniz. Sarımsakları olabildiğince ince doğrayın. Ne kadar ince doğranırsa içerisindeki faydalı maddelerin zeytinyağı ile karışması o kadar iyi olacaktır. Sarımsakları zeytinyağının içine doğradıktan sonra saça uygulamadan önce 24 saat bekleteceğiz. 24 saatin sonunda saçlarımıza uygulanabilecek hale gelmiş olacak. 

Sarımsaklı Zeytinyağlı Saç Uzatma Maskesi - Saç Uzatma Yöntemleri

Sarımsaklı Zeytinyağlı Saç Uzatma Maskesini Nasıl Uygulayacağız?

Hazırladığımız sarımsaklı zeytinyağı maskesini saçlarımızın diplerinden başlayarak uçlarına doğru sürüyoruz. Saç diplerine masaj yaparak uygulayıp ucuna doğru sürüyoruz. Tüm saça uyguladıktan sonra bir saat bekletiyoruz. Bir saatin sonunda kullandığınız şampuan ya da sabunla ılık su ile temizleyebilirsiniz. 

Hazırladığınız bu maskeyi bir hafta içerisinde iki defada kullanacağız. Yarısını ilk uygulamada, diğer yarısını da ikinci uygulamada kullanacağız. Ancak mutlaka kürü bir haftada kullanıp bitirin. Mutlaka haftalık olarak taze kür hazırlayın. 

Hazırladığımız bu kürü düzenli uyguladıktan birkaç ay sonra saçlarınızın daha hızlı uzadığını fark edeceksiniz. Ayrıca kürü oluşturan zeytinyağı ve sarımsak saç dökülmesini önlüyor ve saçın beslenmesi için çok faydalı. Bu maskeyi saçlarınızı beslemek amacıyla da kullanabilirsiniz.

Tarifimiz bu kadar. Tekrar görüşmek üzere. Hepinizi çok seviyorum. Hoşçakalın.

 

Bu video www.youtube.com/modanzi adresindeki modanzi youtube kanalında yayınlanan “Saç Uzatma Yöntemleri #5 Sarımsaklı Zeytinyağlı Saç Uzatma Maskesi”nin yazılı anlatımı olarak hazırlanmıştır. Modanzi YouTube kanalına abone olmayı unutmayın.

 

Sarımsaklı Zeytinyağlı Saç Uzatma Maskesi – Saç Uzatma Yöntemleri Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar