Kapat

Saç Dökülmesi Önleyen ve Hızlı Saç Uzama Sağlayan Doğal Maske

Saç Dökülmesi Önleyen ve Hızlı Saç Uzama Sağlayan Doğal Maske

Saç Dökülmesi Önleyen ve Hızlı Saç Uzama Sağlayan Doğal Maske 

Herkese merhabalar. Modanzi’ye hoş geldiniz. Bugün de çektiğimiz video yine saçla ilgili olacak. Saç dökülmesini önlemek ve saçları daha hızlı uzatmak için kullanabileceğiniz bir maske tarifi vereceğim sizlere. İkisinde de çok çok etkilidir. 

Hem saçlarınızın dökülmesini engelleyecek, hem de saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayacak bir maske tarifi. Çünkü içerisinde üç tane bitki var. Çok önemli bitkiler. Yeşil çay, biberiye ve adaçyı var. Hepsi de saç için oldukça faydalı. 

Mesela biberiye genellikli olarak zaten saç derisindeki kan dolaşımını artırarak saç köklerini güçlendirmek için kullanılan bir bitkidir diyebilirim. Adaçayı da içerisinde A, B, C gibi vitaminleri bulundurur. Bu da saç bakımından düşünürsek saçlardaki kepek oluşumunu engeller ve saç dökülmesinin önüne geçer. Bu şekilde kullanabiliriz. Yeşil çay var bir de: Bu da saçımızın yine sağlığını korumak için önerilen bir bitkidir. Ayrıca kepeğe de karşı etkilidir. Dökülmeye karşı ve daha sağlıklı olması için oldukça etkili. Hepsi de saçlarınızı beseleyecek ve içerisine iki tane de vitamin ampül kullanacağız. Bunlardan birisi E vitamini. “Evin”. Diğeri de “Bemix”. Bunları daha sonra bitkileri kaynattıktan sonra kullanacağız. 

Saç bakım ve saç uzatma kürünü nasıl hazırlayacağız?

Bir su bardağı kaynamış sunun içine bir tutam adaçayını ekliyorum. Bir tatlı kaşığı biberiye, bir tatlı kaşığı kadar da yeşil çay ekleyeceğim. Bunların hepsini yaklaşık bir 5 dakika kadar kaynatacağım. 

5 dakika kadar kaynattığımız biberiye, adaçayı ve yeşil çayı şimdi süzüyoruz bir kasenin içine. Süzerken dikkat edelim, yapraklar gelmesin. Süzdükten sonra kürün içine ampulleri kıracağız. 

Saç Dökülmesi Önleyen ve Hızlı Saç Uzama Sağlayan Doğal Maske

Saç bakım ve saç uzatma kürünü nasıl uygulayacağız?

Bu kürün saçlarımıza sürülecek şekilde ılık hale gelmesini bekliyoruz. Daha sonra saçlarımıza sürüyoruz. 1-2 saat arası saçlarımıza sürüp durduruyoruz. Kürün akmaması için bir saç bonesi takabilir veya streç filmle saçlarınızı sarabilirsiniz. Ama ilk önce saç derinize masaj yaparak uygulayın. Kalanları uçlarına sürersiniz.

Böylelikle uyguladıktan sonra da ılık bir su ile saçlarımızı yıkıyoruz. Zaten çok fazla koku olmuyor ancak Bemix’in kokusundan etkilenirseniz saçlarınızın daha iyi arınması için saçlarınızı iki kere şampuanlayabilirsiniz. 

Bu kürü hafta iki kere yaparsanız eğer saç dökülmesi ve saç uzamasında çok etkili olur. Çünkü içerisinde bolca vitamin barındırıyor. Bunu haftada iki kere uygulamayı unutmayın. Bütün maskeler ve kürler saçlarınıza düzenli uyguladığınızda etki gösterir. Düzenli bir şekilde haftada iki kez uyguladığınızda birkaç ay sonra etkisini görmeye başlayacaksınız 

 

Saç Dökülmesi Önleyen ve Hızlı Saç Uzama Sağlayan Doğal Maske Videosu

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son yorumlar