Kapat

Zeytinyağı Yumurta Süt ve Bal ile Saç Bakım Maskesi

Zeytinyağı Yumurta Süt ve Bal ile Saç Bakım Maskesi

Zeytinyağı Yumurta Süt ve Bal ile Saç Bakım Maskesi 

Herkese merhabalar. Modanzi’ye hoş geldiniz. Bugün sizlere saçlarınıza yoğun bakım sağlayacak bir maske tarifi vermek istiyorum. Bu maskenin özelliği herkesin evinde bulunan malzemelerle yapılması. Hazırlayacağımız bu saç bakım maskesi saçları besleyen ve yoğun nemlendirme özelliği olan bir saç bakım maskesi. 

Geçelim saç bakım maskesinin hazırlanmasına:

Hazırlayacağımız bu maskede bir tane yumurtanın sarısını kullanacağız. Daha sonra yarım çay bardağı süt, bir yemek kaşığı kadar zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı bal. Kullanacağımız malzemeler genellikle herkesin evinde bulunan türden şeyler.

İlk önce yumurtanın sarısını bir kaba alıp çırpıyoruz. Daha sonra içine bir yemek kaşığı zeytinyağı ekliyoruz ve çırpmaya devam ediyoruz. Sonrasında bir tatlı kaşığı bal ekliyoruz ve çırpıyoruz. Son olarak da içine yarım çay bardağı kadar süt de ekliyoruz ve hepsini karıştırıyoruz. Saç bakım maskesinin malzemeleri bu kadar. 

Zeytinyağı Yumurta Süt ve Bal ile Saç Bakım Maskesi

Doğal Saç Bakım Maskesini Nasıl Uygulayacağız?

Hazırladığımız bu maskeyi saçlarımıza sürüp 20 dakika bekleteceğiz. Sonrasında günlük kullandığımız şampuanla ılık suyla yıkıyoruz. Saçları yıkarken suyun ılık olması önemli. Maskeyi saçlarınızdan tamamen arındırmak isterseniz birkaç kez yıkayabilirsiniz. Saçlardan arınması çok zor olan bir maske değil.

Evde hazırlanabilen doğal saç bakım maskesi tarifi bu kadar. Hoşça kalın. 

 

Bu içerik youtube.com/modanzi adresindeki modanzi youtube kanalında yayınlanan “ Zeytinyağı Yumurta Süt ve Bal ile Saç Bakım Maskesi ” videosunun anlatımıdır. Saç bakım maskesi videosunu aşağıdan kendi dilinizdeki altyazı seçeneğiyle izleyebilirsiniz. Modanzi’ye youtube’dan abone olup bildirimlerinizi açmayı unutmayın.

 

Zeytinyağı Yumurta Süt ve Bal ile Saç Bakım Maskesi  Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar