Kapat

Hızlı Saç Uzatmak İçin Maya Maskesi Tarifi

Hızlı Saç Uzatmak İçin Maya Maskesi Tarifi

Saç Uzatma Maskeleri #14   Hızlı Saç Uzatmak İçin Maya Maskesi Tarifi 

Merhaba sevgili modanzi izleyicileri. Bugünkü videomuzda sizlerle birlikte saç bakımı maskesi hazırlayacağız. Hazırlayacağımız bu saç bakım maskesini maya ile yapıyoruz. Maya içerisinde bir sürü b grubu vitaminleri, krom, demir, potasyum, fosfor, çinko, selenyum gibi mineralleri barındırdığı için hem saçları beslemede hem de cildi beslemede çok önemlidir. 

Hızlı saç uzatan maya maskesini nasıl hazırlayacağız?

Bu saç uzatma maskesinin malzemeleri de uygulaması da çok basit. İlk önce bir yemek kaşığı kadar mayayı alıyoruz ve bir kasenin içerisine döküyoruz. Üzerine bir çay fincanı da sıcak su ilave ediyoruz ve karıştırıyoruz. Daha sonra uygulama için maskenin biraz soğumasını bekliyoruz. 

 

Hızlı saç uzatan maya maskesini nasıl uygulayacağız?

Yukarıda anlattığımız şekilde hazırladığımız maske kafamıza sürebileceğimiz kadar ılıdıktan sonra maskeyi saçlarımıza uygulayacağız. Maskeyi uygularken öncelikle saç diplerine masaj yaparak sürüyoruz. Daha sonra da saçların uçlarına doğru yediriyoruz. Maskeyi saçımıza tamamen uyguladıktan sonra da bir streç filmle saçlarımızı sarıyoruz. 

Saçların streç filmle sarılmasının nedeniyle hemen kurumadan saçlara ve cilde iyi nüfuz edip daha da etkili olmasıdır. Bu nedenle saçlarınızı sararken hava almayacak şekilde streç filmlemeye özen gösterin. Maske ne kadar çok nüfuz ederse o kadar çok besleyici olacak ve saçların daha da hızlı uzamasını sağlayacaktır. 

Hızlı Saç Uzatmak İçin Maya Maskesi Tarifi

Hızlı saç uzatan maya maskesini hangi sıklıkta uygulayacağız?

Tarfini verdiğimiz bu saç uzatma maskesini haftada iki kez uygulayın ve aralıksız birkaç ay devam edin. İlk ayın sonunda saçlarınızın ne kadar canlı ve sağlıklı olduğunu göreceksiniz. Devam eden süreçte de saçlarınızın normalden daha hızlı uzadığını göreceksiniz.

Saçlar yeterli beslendiği zaman daha hızlı uzar ancak saçlar sadece dışarıdan yapılacak takviyelerle hızlı uzamaz. Vücut sağlığınıza da özen gösterin. Dengeli beslenip sağlıklı yaşamaya gayret ederseniz saçlarınızın daha hızlı uzadığınızı göreceksiniz. 

Bizi dinlediğiniz için teşekkür ederiz. Başka videolarda görüşmek dileğiyle. Hoşçakalın.

 

Bu içerik www.youtube.com/modanzi adresindeki modanzi youtube kanalında yayınlanan “Saç Uzatma Maskeleri #14 Hızlı Saç Uzatmak İçin Maya Maskesi Tarifi” videosunun anlatımıdır. Tarifin nasıl hazırlandığını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Modanzi YouTube kanalına abone olmayı unutmayın. Hoşça kalın.

 

Hızlı Saç Uzatmak İçin Maya Maskesi Tarifi Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar