Kapat

Ev Yapımı Doğal Cilt Temizleyici Tarifi

Ev Yapımı Doğal Cilt Temizleyici Tarifi

Ev Yapımı Doğal Cilt Temizleyici Tarifi 

Herkese merhabalar. Modanzi’ye hoş geldiniz. Bir istek doğrultusunda hazırlanan ev yapımı doğal cilt temizleyici hazırlayacağız.  Kanalımızdan gelen isteklerde, yüzü temizlemek için evde hazırlanabilecek doğal bir cilt temizleyici tarifi sorulduğu için bu içeriği hazırladık. Hazırlayacağımız bu doğal cilt temizleyicinin nemlendirme özelliği çok fazla. 

Peki cilt temizleyici hazırlarken hangi malzemeleri kullanacağız? Kullanacağımız malzemelerin sayısı az ve bulunabilir şeyler. Sıvı sabun, gliserin ve bal. Sıvı sabun olarak kaliteli bir markayı tercih edebilirsiniz. Herhangi bir marketten kolayca temin edilir. Gliserin de tüm eczanelerden kolayca bulunabilir. Bal da zaten birçoğumuzun evinde bulunan bir malzeme. Geçelim doğal cilt temizleyici tarifinin hazırlanmasına:

İlk önce bir çay kaşığı kadar sıvı sabunu bir kaseye boşaltıyoruz. Daha sonra kasenin içerisine bir yemek kaşığı kadar gliserin ekliyoruz ve ikisini iyice karıştırıyoruz. Sonra ise bir yemek kaşığı bal ekleyip tekrar karıştırıyoruz. İyice karıştıktan sonra kullanabileceğimiz bir şişe veya krem kutusuna boşaltıyoruz.

Ev Yapımı Doğal Cilt Temizleyici Tarifi

Hazırladığımız bu karışımı sabah ve akşam cilt temizlemede kullanabilirsiniz. Makyajınızı çıkardıktan sonra da hazırladığınız bu doğal cilt temizleyici ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz. 

Bu cilt temizleyiciyi kullanırken yüzünüze masaj yaparak sürüp daha sonra su ile yıkıyoruz. Yıkadıktan sonra hiçbir şey kalmıyor. Yüzü de çok güzel temizliyor. Cilt temizleyicinin hazırlanması bu kadar. Bu cilt temizleyiciyi taze olarak hazırlayıp kullanmanız daha iyi olacaktır. Başka tariflerde görüşmek üzere. Hoşça kalın.

 

Bu içerik youtube.com/modanzi adresinde yayınlanan “Ev Yapımı Cilt Temizleyici Tarifi – Modanzi Cit Bakımı” videosunun anlatımıdır. Cilt temizleyici tarifinin videolu anlatımını aşağıdan izleyebilirsiniz. YouTube altyazı seçeneği ile kendi dilinizde altyazılı olarak izleyebilirsiniz. Modanzi YouTube kanalına abone olup bildirimleri açmayı unutmayın. 

 

Ev Yapımı Doğal Cilt Temizleyici Tarifi Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar